Milli Takım’da Vincenzo Montella’dan kadro açıklaması: Hak ettikleri için buradalar

A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında karşılaştığı İtalya ile 0-0 berabere kaldı. Mücadelenin ardından Teknik Direktör Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

Vincenzo Montella’nın açıklamaları şu şekilde:

‘ÜZÜCÜ OLUYOR’

Güzel akşamların böyle bir kötü hatıraları olabilir. Ozan için iyi hissiyatlarımız yok. Avrupa Şampiyonası öncesi böyle sakatlıklar yaşayınca daha da üzücü oluyor durum.

‘SKORDAN MEMNUNUZ’

Skordan memnunuz. 1-1 de bitebilirdi maç. Bazı kurgusal detayları düzeltebileceğimizi düşünüyorum. Rakibimiz, güçlü bir rakip. Geliştirebileceğimiz noktalar da var. Bu şekilde devam edeceğiz.

‘HAK ETTİKLERİ İÇİN BURADALAR’

Burada olan bütün futbolcularımız, hak ettikleri için buradalar. Bu akşam itibarıyla iki futbolcumuz daha A Milli Takım forması giydi. Hem bugünün hem de yarının değerleri. Aslında fikirlerim net. Oyuncularımızı gördükten sonra kararım netleşecek.

‘GELİŞTİREBİLECEĞİMİZ NOKTALAR’

Geliştirebileceğimiz noktalardan biri derinliği iyi kapatmak. Özellikle bağlantıları topa sahipken daha iyi yönetebiliriz. Savunma arkasına sarkmaları da geliştirebiliriz. Bunlar geliştirebileceğimiz şeyler.”

‘OZAN HAKKINDA BİLGİ ALAMADIK’

Ozan hakkında hala bilgi alamadık ama iyi bir hissiyatımız yok. Sezonun bu bölümünde herkesin hayalleri var, bu hayallerin bu şekilde yok olması üzücü tabii ki.

‘DENGELİ BİR MAÇ OLDU’

Bu bir hazırlık maçı değildi. Aradığımız takım ruhunu sahada yakalama fırsatımız oldu. Maçın sonunda takımlar biraz yorgundu ama dengeli bir maç oldu.”

Rakamsal dengelerin olduğu bir maç oldu. İtalya biraz daha önde gözükse de gol beklentileri 0.67’ye 0.68 şeklindeydi, yani dengeli bir maçtı. Topa sahipken daha net işler yapabilirdik. İkinci yarıda o yüzden Abdülkadir’i tercih ettik. Orkun ile de değerli işler yapabileceğimizi gördük.

‘İLK HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK’

En genç milli takım biziz. Üst üste üçüncü kez Avrupa Şampiyonası’na katılıyoruz, son iki turnuvada gruptan çıkamamıştık. Büyük hayallerim var ama bu hayallere küçük adımlarla gitmeyi seviyorum. İlk hedefimiz gruptan çıkmak.”

KENAN YILDIZ’A ÖVGÜLER

Kenan Yıldız tam bir futbolcu. Kenan’ın fiziksel olarak geliştiğini söyleyebilirim. Henüz 18 yaşında ve hala gelişebilir, maçın içindeki enstantaneleri yönetme konusunda gelişebilir. Bu kadar tanınmış bir oyuncu olarak kendini bozmaması gelecek için olumlu bir not.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir