Genç avukatı alkol ve uyuşturucu hayattan kopardı

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Batuhan Özer, İstanbul Etiler’de bir hukuk bürosunda çalışıyor ve ağırlıklı olarak boşanma ve ceza davalarına bakıyordu. Son zamanlarda aldığı kilolar ve pandemi sürecindeki stres de onun üzerinde baskı oluşturmuştu. Geçtiğimiz yıl Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde anjiyo olan Özer, kız arkadaşıyla evlilik planları yapıyordu. Ancak bu planlar, Vişnezade Mahallesi Şansveren Sokak Çıkmazı’ndaki evinde geçirdiği bu korkunç geceyle son buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Özer’in hayatını kaybettiğini belirledi ve polis ekipleri evde alkol şişeleri ile kokain buldu. Geçen yıl anjiyo olan Batuhan Özer’in kokain kullandığı için öldüğü iddia edildi.

Genç avukat Özer’in cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Öte yandan birlikte uyuşturucu madde kullandığı kız arkadaşı Alya Ç. sorgulanmak üzere emniyete götürdü. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü, Özer’in ölümüyle ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Özer’in ani ölümü, arkadaşları ve tanıdıkları arasında büyük bir şok ve üzüntü yarattı. Sosyal medyada, Özer’in meslektaşı olan arkadaşı Metehan Ovacı’nın duygusal paylaşımı, yaşanan acının boyutunu ortaya koydu: “Seni hep yakışıklı bir avukat olarak hatırlayacağım. Üzgünüm dostum, çok üzgünüm. Keşke yine bir şey sormak için arasan… Hoşçakal dostum. Mekanın cennet olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir